شرکت پارت لاستیک با تکیه بر سوابق ارزشمندی که طی سالیان متمادی با کوشش و ممارست مدیران، کارشناسان و پرسنل پر تلاش خود بدست آورده است همواره سعی داشته است تا گامهای استواری را در مسیر توسعه و پیشرفت متکی بر دانش فنی و تکنولوژی روز برداشته و از این منظر جایگاه خویش را در بین شرکت های پیشرو در صنعت کشور عزیزمان ایران استوار سازد .
لذا با توجه به تحولات مثبتی که طی سال های اخیر در راستای ارتقاء سطح همکاری های بین المللی صنایع داخـــــلی با شرکت های معتبر جهانی شکل گرفته است گروه صنعتی پارت لاستیک نیز بر این مهم همت گماشته تا از فضای مثبت ایجاد شده حداکثر بهره مندی لازم را بدست آورد .
در این راستا با توجه به سوابق درخشانی که در همکاری های فنی جهت انتقال دانش و تکنولوژی با شرکت هاچینسون در سال های گذشته وجود داشته است، پارت لاستیک بر آن شد تا با بالا بردن سطح همکاری امکــــــــان ایجاد شرکتی با سرمایه گذاری مشترک بین ایران و فرانسه را در قالب قرار داد JOINT VENTURE با شرکت هاچینسون مهیا نماید .
شرکت هاچینسون با در اختیار داشتن 96 کارخانه در 23 کشور دنیا و دارا بودن 35213 نفر پرسنل با ملیت های مختلف از پیشرو ترین شرکت های دنیا در طراحی، تولید و توسعه محصولات لاستیکی در دنیا می باشد .
این شرکت با 163 سال قدمت در صنعت لاستیک و چرخش مالی در حدود 3/5 میلیارد یورو به عنــوان یکی از زیر مجموعه های شرکت Total فرانسه توانسته است حجم وسیعی از انواع محصولات لاستیکی مرتبط با حوزه های مختلف همچون خودرو های سبـــک و سنگین، سیستم های ریلی، هوا فضـا، صنــــایع دفاع، کشتیرانی و ...را در خود جای دهد.
شرکت هاچینسون به عنوان یک شریک تجاری مطمئن برای کلیه شرکت های معتبر تولید کننده خودرو در اروپا و آمریکا سهم وسیعی از بازار تامین قطعات پلیمری این خودرو سازان را به خود اختصاص داده وبا توجه به در اختیار داشتن مراکز مجهز تحقیق و توسعه و کارشناسان متخصص در این صنعت سهم فراوانی را در طراحی محصولات لاستیکی خودرو های جدید برندهای معتبر تولید خودرو، در جهان در اختیار دارد .
پر واضح است با توجه به سطح کیفی و کمی که از سوابق شرکت هاچینسون عنوان شد ایجاد هر همکاری مشترک با این مجموعه می تواند آینده درخشانی را برای گــروه صنعتی پارت لاستیک به دنبال داشته و با برداشتن گامی بزرگ موقعیت و شرایط گروه را تا سطح استانداردهای حاکم بر شرکت های بزرگ بین المللی ارتقاء بخشد .
اکنون با تلاش و ممارست مدیران توانمند گروه صنعتی پارت لاستیک پس از مدت ها مذاکــــره و بررسی شرایط جهت انطباق پذیری الزمات طرفین با تکیه بر حفظ و ارتقاء منافع مشترک توافق نامه اولیه جهت همکاری دو شرکت به امضاء رسیده است و هر دو شرکت با حداکثـــــــر توان در حال فراهم سازی پیش نیاز های لازم جهت شروع این همکاری مشترک می باشند .
امید است در ماه های آینده ثمرات و نتایج این همکاری مشترک هر چه بیشتر مشخص گردیده و فرایند پیشرفت و تعالی گروه صنعتی پارت لاستیک را هر چه بیشتر نمایان سازد.
به قلم:مهدی ناصری/شرکت عایق خودرو توس