شرکت صنايع غذايي ايران چاشني با سابقه سي و دوساله با تنوع چندين محصول انواع لواشک، آلوچه و انواع سس و... توانسته اعتماد مشتريان را جلب کند . تصميمات و روند فعاليت مدير ارشد گروه جناب آقاي يزدانبخش موجبات ارتقاء و پيشرفت شرکت شده بنحوي که با توليد محصولات جديد در زمره شرکت هاي مرتبه برتر در صنعت غذايي ايران قرار گرفته است.
در يک صبح سرد پاييزي آقاي شهرام جعفري مدير کارخانه اين شرکت، همراه با تيم دست اندرکارشان، دکتر مريم ملکي مدير واحد تحقيق و توسعه و مسئول فنی، مهندس مرجان يزدانبخش جانشين مدير توليد ، مهندس اعظم هنرور جانشين مدير تضمين کيفيت و نماينده مديريت پذيراي تحريريه ستاره دانايي در اين شرکت بودند.
آقاي جعفري از اين که وقتتون رو به خوانندگان نشريه ما دادين ممنونم. شنيديم امسال هم مسئول فنی ايران چاشنی نمونه سال 94 شده تبريک ميگم . لطفا از تجربياتتون در شرکت بگين؟
بنده از سال 1381 افتخار همکاري در ايران چاشني را داشتم.
تا سال 92 با مديريت سيستم مهندس عبدا... يزدان بخش و در دو سال اخير مستقيماً زير نظر مديريت عالي مشغول به فعاليت مي باشم. در اين 13 سال فعاليتم تغييرات زيادي از نظــــر بسته بندي ، سطح کيفيت و سلامت محصول و حتي وظايفه محوله خودم داشتم. هم اکنون مسئوليت مديريت کارخانه را نيز به عهده دارم .
متاسفانه يکي از مشکلات اصلي اين شرکت در راه عدم تحقق کامل اهداف تعيين شده در سال هاي اخير وجود محصولات مشابه بدون شناسنامه و مجوزبهداشتي و يا استفاده از مواد جايگزين ارزان قيمت مي باشد که در راه رشد سريع ايران چاشني ايجاد مانع کرده است.
بحث صادرات در شرکت شما تا چه حدي هست؟چون محصول لواشک به اين صورت و شکلي که در ايران توليـــد مي شود در اروپا و امريکا معمول نيست و آشنا نيستند لذا محصولات ما معمولا توسط تجارو بازرگانان به کشورهايي که جمعيت ايراني ساکن بيشتري دارند ارسال مي گردد مثل آلمان، سوئد، انگليس، و کانادا صادر می شود.
سرکارخانم ملکي لطفا شما بفرماييد چه محصولات جديدي در دست اقدام دارين؟ محصولات جديد زيادي در دست توليد داريم، کيک لواشک،شوکو روکش ترافلي، سس با طعم هاي جديد و...يک سري محصولات جديد متفاوت با محصولات توليدي موجود.
سرکار خانم يزدانبخش اول از همه مي خواستم بپرسم در محيط فاميلي کارکردن خوبه ياسخته؟ ايشان با لبخندي مهربان مي گويد خوب سختي هاي خودشو داره چون هميشه و در همه حال حتي تو منزل همه در جو کارخانه هستي ولي از يک طرف هم براي من که از اول کارآموزي در اين شرکت بودم واولين تجربه کاري ام از ايران چاشني شروع شده شيرينه.
خانم هنرور شما چند ساله در ايران چاشني حضور دارين ؟ حدود 7 سال
محصولات ايران چاشني چه استانداردهايي دارد؟
اکثر محصولات ما استاندارد اجباري و تشويقي لازم را دارد.
ايران چاشني موفق به کسب ISO 90001:2008،ISO 22000:2005 ، OHSAS 18001:2007و... شده است. البته بعضي استانداردها را خود ما تدوين کرديم مثل سس انار
خوب دوستان عزيز از مصاحبت با شما بسيار لذت برديم. ستاره دانايي به همکاران پرتلاش و صميمي ايران چاشني که مدام با تلاش و کوشش خود افتخار آفريني مي کنند تبريک و شادباش مي گويد و آرزومند موفقيت هاي بيشتر برايتان هستيم.
تحریریه ستاره دانایی/به قلم آتنا طوسیان