دهمين نمايشگاه بين المللي قطعات، لوازم و مجموعه هاي خودرو تهران از ۲۵ تا ۲۸ آبان ماه به مدت 4 روز با حضور و مشارکت شرکتهاي داخلي و خارجي در محل دائمي نمايشگاههاي بين المللي تهران برگزار گرديد. استقبال مردم از اين نمايشگاه بسيار چشمگير بود بصورتيکه مدام با ازدحام جمعيت وکمبود فضاي پارکينگ مواجه بود.در اين نمايشگاه ۸۴۰ شرکت داخلي و خارجي، نوين ترين تجهیزات، صنايع و خدمات مرتبط با حوزه قطعــات و مجموعه های خودرو را عرضه و به نمايش گذاردند.
اين نمايشگاه در فضايي بالغ بر ۲۳ هزار متر مربع (فضاي مفيد) و در ۱۵ سالن نمايشگاهي و فضاي باز محل دائمي نمايشگاههاي بين المللي تهران برگزار گرديد که اين فضا نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشت.
در دهمين نمايشگاه بين المللي قطعات، لوازم و مجموعه هاي خودرو تهران، انواع قطعات و مجموعه هاي خودرو، انواع قطعات فني و موتوري خودرو، انواع قطعات بدنه ، انواع ماشين آلات و تجهيزات قطعه سازي، مجموعه هاي تحقيقاتي و طراحي مهندسي، مواد اوليه و تجهيزات جانبي خودرو، بازرگاني و خدمات پس از فروش، نشريات تخصي صنعت خودرو، لوازم تزئيناتي خودرو، خدمات پس از فروش و ساير تجهيزات و خدمات اين حوزه در معرض ديد علاقه مندان قرار گرفت .
نمايشگاه بين المللي قطعات خودرو تهران يکي از بزرگ ترين رويدادهاي صنعتي و بازرگاني کشور مي باشد که با حضور وزير صنعت ، معدن و تجارت و معاونين ايشان افتتاح گرديد. حضور معاون وزير ، مدير عامل ايران خودرو، مدير عامل سايپا و مديران و بزرگان صنعت خودرو در غرفه پارت لاستيک موجب افتخار اين مجموعه بود.
استقبال بازديدکنندگان از ماکت خودروي دنا در غرفه پارت لاستيک بسيار قابل توجه بود بصورتي که اکثر مخاطبين با عکس برداري از ماکت علاقمندي خود را بروز مي دادند.
گروه کارخانجات پارت لاستيک امسال حضور متفاوت تري نسبت به سالهاي گذشته داشت و بصورت پررنگ تر با کليه شرکت هاي زيرمجموعه در نمايشگاه مشارکت نمود و با توجه به ويژگي دانش بنيان بودن مورد توجه ويژه شرکت هاي پژوهشي بازديد کننده از نمايشگاه قرار گرفت.
از مهمترين اهداف شرکت در نمايشگاه : معرفي دستاوردها، ظرفيت ها و توانمنديهاي گروه کارخانجات، توسعه مبادلات و همکاري هاي صنعتي با شرکت هاي ايراني و خارجي، توسعه صادرات و يافتن بازارهاي جديد صادراتي، ارائه پتانسيل ها و توانمنديهاي خود در صنعت قطعه سازي ، ايجاد ارتباط هاي تجاري جديد و انتقال دانش، تکنولوژي ، فراهم کردن زمينه هاي لازم براي سرمايه گذاري شرکت هاي داخلي و خارجي و کار آفريني و اشتغال پايدار بود. اهميت دهمين نمايشگاه بين المللي قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو تهران موجب شده تا برخي از کشورها از جمله آلمان،چين،ترکيه، تايوان، کره جنوبي و هند در اين نمايشگاه بصورت گروهي(پاويون) حضور يابند.
نمايشگاه بين المللي قطعات خودرو هر سال در ماه نوامبر در تهران برگزارمی شود.
به کوشش : ميترا مولايي/ واحد بازرگاني پوياگستر