نمايشگاه ژنو ماه مارس بر پا مي‌شود

نمايشگاه خودروي ژنو از روز سوم ماه مارس سال 2011 ميلادي کار خود را آغاز مي‌کند.

اين نمايشگاه که اولين بار در سال 1905 ميلادي برگزار شده بود و از آن پس هر ساله در ژنو سوئيس برپا مي‌شود، به مدت ده روز ادامه پيدا مي‌کند.

تمامي برندهاي اروپايي در اين نمايشگاه شرکت کرده‌اند و برندهاي آسيايي هم با خودروهاي تازه‌اي در اين نمايشگاه حاضر شده‌اند. تويوتا اعلام کرده است اولين خودروي تمام الکتريکي خود را در نمايشگاه به معرض ديد علاقمندان قرار مي‌دهد. اين خودرو از سال 2014 ميلادي به توليد انبوه مي‌رسد و به بازار عرضه مي‌شود. شرکت بي‌ام و نيز در اين نمايشگاه با يک خودروي تمام الکتريکي کانسپت حاضر خواهد بود.

 

رشد فروش مدل جديد لکسوس

تويوتا موتورز اعلام کرد که در اولين ماه توليد خودروي لکسوس جديد CT200H بيش از هفت هزار و 500 سفارش را در ژاپن دريافت کرده و اين در حالي است که تويوتا پيش‌بيني مي‌کرد ماهانه 1500 دستگاه از اين خودرو را توليد کند.

 

اين خودروي هيبريدي از 12 ژانويه سال‌جاري وارد بازار ژاپن شد و با استقبال مناسب مردم توانست فروش خوبي را داشته باشد به طوريکه بعد از رونمايي آن ارزش سهم تويوتا با 7/1درصد افزايش به سه هزار و 935 ين رسيد.
تويوتا يکي از بزرگ‌ترين شرکت‌هاي توليدکننده خودروهاي هيبريدي و برقي در جهان است.

ليفان جديد رونمايي شد

با رونمايي از مدل جديد ليفان، تعداد خودروهاي چيني که در ايران حضور پيدا کردند به هشت خودرو رسيد.
«ليفان620» که محصول يکي از شرکت‌هاي خودروساز چين به نام «ليفان» است، دومين محصول چيني شرکت خصوصي کرمان موتور محسوب مي‌شود و قرار است از هفته آينده ميهمان خيابان‌هاي کشور شود.

«کرمان موتور» يکي از زيرمجموعه‌هاي گروه خودروسازي «کرمان خودرو» به شمار مي‌رود و روزگاري با «دوو موتورز کره» همکار بود، اما هم‌اکنون دو سالي مي‌شود که با چيني‌ها همکار شده و محصولات ليفان موتورز را مونتاژ مي‌کند.
اين شرکت در مرحله اول، ليفان مدل 520 را مونتاژ کرد و هم‌اکنون نيز مدل 620 اين خودرو را ميهمان خط توليد خود در دل کوير کرده است. ليفان 620 مجهز به موتور ترايتك با حجم موتور 1600 سي سي و 115 اسب بخار قدرت (اين موتور بر روي خودروهاي ميني كوپر متعلق به شركت BMW و همچنين كرايسلر مدل پي تي كروزر استفاده شده است) با ظاهري مدرن به بازار عرضه خواهد شد.
اين خودرو داراي استاندارد آلايندگي يورو 3 با قابليت ارتقا به يورو 4 است.فضاي بزرگ صندوق عقب (650 ليتري) و سيستم ضد سرقت نيز از ديگر امكانات ليفان جديد است.
کرمان موتوري‌ها قصد دارند ليفان جديد را با قيمتي بين 5/18 تا 5/19 ميليون تومان روانه بازار کنند.

 

فورد 2012 با سيستم stop-start
فورد خودرو هاي کوچک و SUV خود را براي ارايه در سال 2012 به تکنولوژي stop-start مجهز مي کند.

در اين خودرو سيستمي وجود دارد که به طور اتوماتيک  زماني که خودرو مي خواهد بايستد موتور راخاموش مي کند و مصرف سوخت و توليد گاز هاي مضر را تا 10 درصد کاهش مي دهد.

سخنگوي فورد مي گويد اين شرکت هنوز  درباره اينکه هزينه اين سيستم در قيمت پايه در نظر گرفته شود يا اينکه به عنوان هزينه جدا گانه  باشد تصميم نهايي نگرفته است.

اين سيستم در نسل جديد خودروهاي  4 سيلندر  به کار گرفته مي شود  و فورد قصد دارد به سرعت آن را در موتور هاي 4 ،6 و 8 سيلندر بکار گيرد.

کمري جديد 2012

"کمري سولارا" نوعي از خودروي کمري سدان ديفرانسيل جلو مي باشد که قرار است با دو تيپ SE و SLE ا۶ سيلندر با موتوري ۳/۳ ليتري و ۵ سرعته به بازار عرضه مي شود. موتور ۴ سيلندر ۴/۲ ليتري نصب شده در مدل کوپه سولارا براي مدل سولارا سقف متحرک در نظر گرفته نشده است.

اين خودرو با توجه به چراغهاي کماني و کشيده و قسمت انتهايي مدور خود از ديگر خودروها متمايز شده است. البته تشابهات آشکار و احتمالاً عمدي نيز با آخرين مدل هم خانواده خود يعني لکسوس (مدلهاي سدان۳۳۰ ES و اسپورت SC ۴۳۰) در اين خودرو به چشم ميخورد. در واقع به اعتقاد بعضيها، اگر آرم لکسوس را روي تويوتا سولارا نصب ميکردند، کسي متوجه اين تغيير نميشد.

جنس سقف مشکي رنگ اين خودرو، پلاستيک پليمري مقاوم و زيبايي است که يک شيشه عقب و عايق صدا از داخل خودرو براي آن تعبيه شده است. حين رانندگي در حالت مسقف، ميزان سروصداهاي موجود در اطراف به طور شگفت آوري ضعيف بوده و يا اصلاً به گوش نميرسند.

 

پورشه برند جديد خودروهاي الکتريکي Boxster-E را رونمايي کرد.

وقتي صحبت از اتومبيل‌هاي مورد علاقه و دلربا مي‌شود، پورشه هميشه چيزي را  برايمان در آستين دارد. اکنون اين شرکت محبوب، اولين خودروي الکتريکي از سه برند جديد بوکستر الکتريکي را رونمايي کرد. قدرت اين خودرو ، ۲۴۰ اسب بخار مي‌باشد که قادر است فاصله‌ي ۰ تا ۶۰ مايل را در زمان ۵٫۳ ثانيه طي کند. اين خودرو همچنين مجهز به يک پک باتري ۲۹ کيلووات ساعتي مي‌باشد که مي‌تواند حداقل براي ۱۰۰ مايل شارژ خودرو را تامين کند.

فولکس واگن (Volkswagen) که صاحب پورشه است، در حال آماده کردن موتورهاي الکتريکي براي سري جديد وسايل نقليه‌ي بدون کربن (zero-emission) مي‌باشد. به گفته‌ي آقاي Matthais Müller  مدير عامل اين شرکت، وسايل نقليه‌ي الکتريکي چالش اصلي رقابت‌ها در سال‌هاي جاري مي‌باشد.