نفوذ هر چه بیشتر اینترنت در جوامع امروزی با تغییراتی در سبک زندگی مردم همراه شده است. تفکر غالب این است که اینترنت بیش از هر چیزی بر روی تعاملات افراد با دنیای پیرامون تاثیر گذاشته و جنس روابط را، چه خوب و چه بد، تغییر داده. اما اینترنت یک کارکرد فوق العاده مثبت هم دارد. اینترنت توانسته شیوه حل مساله و یافتن راه حلهای منطقی را تغییر دهد. یکی از دغدغه های همیشگی بشر تهیه مایحتاج زندگی است. جدا از بحث پول، مساله «کجا و چگونه» مطرح است. اینترنت راه حل خرید آنلاین یا به قول معروف خرید اینترنتی را پیشنهاد میدهد. دلایل منطقی زیادی برای خرید آنلاین می توان پیدا کرد؛ ما در ادامه به ۷ مورد از آنها اشاره می کنیم.
1. راحتی و سهل وصول بودن
خرید آنلاین از خرید سنتی راحتتر است. تصور کنید که بر روی کاناپه لم داده اید و با چند کلیک ساده محصولات مورد نظر خود را سفارش می دهید؛ نه زمان زیادی را در ترافیک هدر داده اید و نه هزینه اضافی برای سوخت خودرو پرداخت می کنید.
از صف های بی مورد هم خبری نخواهد بود. سیستم ارسال (Delivery) هم که جای خود را دارد. برخی از فروشگاههای آنلاین با تیم پشتیبانی و سیستم توزیع گسترده ی خود، خدمات ارسال رایگان را هم برای شما فراهم می کنند.
2.مقایسه، مقایسه، مقایسه
برخی از فروشگاههای آنلاین امکان مقایسه مشخصات محصولات و قیمتهای آنها را به شما می دهند. مشاهده مشخصات و قیمت چند محصول در یک نگاه و آن هم در یک جدول واحد از سوال پیچ کـــردن فروشنده سنتی، بسیار منطقی تر است . فروشگاه آنلاین می تواند در یک صفحه وب یا در یک اپلیکیشن ساده ی موبایل، حجم زیادی از اطلاعات را در مورد محصولات مختلف پیش روی شما قرار دهد. به جای سوال پیچ کردن فروشنده، شما در فضای اینترنت می توانید ساعتها محصولات مورد نظر خود را زیر و رو کنید بدون هیچ معذوریتی.
3.جستجو و تنوع زیاد
جستجو، پایه و اساس یک فروشگاه آنلاین است. با خرید آنلاین دیگری نیاز نیست برای خرید یک قلم کالا از این مغازه به آن مغازه و از این سوی شهر به آن سوی شهر سفر کنید. جستجو در یک فروشگاه اینترنتی به مراتب از پرسه زدن در مراکز خرید مختلف آسانتر است. در یک فروشگاه آنلاین، رفتن از دپارتمان کالاهای دیجیتال به دپارتمان لوازم خانگی در ثانیه اتفاق میافتد.
4. نظرات دیگران
شما در خرید سنتی نهایتا از یک یا دو نفر از کسانی که پیش تر یک محصول را خریده اند در مورد کالای مورد نظرتان پرس و جو می کنید. در صورتیکه یک فروشگاه اینترنتی شناخته شده به شما این امکان را میدهد که در صفحه محصول به ده ها یا صدها مورد از نظرات کاربران یا مشتریان دسترسی داشته باشید.
5. اطلاعات و محتوای کافی در مورد محصول
برخی از فروشگاههای آنلاین یک سری خدمات را به طور رایگان در اختیار خریداران قرار میدهند. به طور مثال دسترسی به نقد و بررسی تخصصی و بیطرفانه کــــارشناسان در رسته های مختلف محصولات، چیزی نیست که بتوان در فروشگاههای سنتی یافت. در بازار سنتی بسیاری از افراد به خاطر نداشتن دانش فنی کافی، در فرایند خرید گمراه شده و به کالای مورد نظر خود نمی رسند.
۶. خلاص شدن از چانه زنی
خرید آنلاین شما را از چــانه زنی با فروشندگان بدقلق راحت می کند. اگر پیوسته نگران هستید که مبادا هنگام خرید سرتان کلاه برود، باید بگوییم خرید آنلاین از یک فروشگاه معتبر، به طور حتم، بسیار امن تر از خرید از یک فروشگاه سنتی است. در یک فروشگاه اینترنتی نظام مند، همه فرایندها و تضمین ها مشخص هستند و ارتباط مشتری و سرویس دهنده کاملا بر مبنای اصول از پیش تعیین شده است. با خرید اینترنتی موقع پس دادن کالا یا تعویض آن، دیگر لازم نیست به خاطر گم کردن رسید محصول خریداری شده، غر بشنوید یا با مخالفت روبرو شوید. همه اسناد خرید شما محفوظ است. حداقل اینکه همیشه یک نسخه از سفارش خریدتان را در ایمیل خود خواهید داشت.
۷. فروشگاه آنلاین شبانه روزی
فروشگاههای آنلاین ۲۴ ساعت شبانه روز در ۷ روز هفته در دسترس هستند.شما می توانید هر لحظه از شبانه روز با مراجعه به یک فروشگاه اینترنتی جامع و معتبر در مورد محصول مورد نظرتان اطلاعات کسب کنید و به راحتی خرید خود را انجام دهید. پس اگر نیمه شب به سرتان زد یک وسیله ی خاص را بخرید، لازم نیست تا عصر روز بعد و برگشتن از سر کار منتظر بمانید. هر چیزی را در هر لحظه از زمان و در هر مکانی که هستید از آن خود کنید.درپایان این مقاله به گفتگو با چند نفر از مشتریان سایت فرادون ، تجربیات و دلایل خریدشان از سایت فرادون خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.
1-چندمین بار است که از سایت فرادون خرید می کنید؟
2-فرایند خرید از فروشگاه اینترنتی فرادون به نظر شما نسبت به دیگر فروشگاه های اینترنتی چگونه است؟
3-آیا از کیفیت کالاهای خریداری شده راضی بوده اید؟
4-شما بیشتر چه کالاهایی را از سایت خرید کرده اید؟
5-برخورد و پاسخگویی پشتیبانان سایت فرادون در راهنمایی و پیگیری مشکل شما چگونه بوده است؟
6-از مدت زمات سفارش تا تحویل کالا راضی بوده اید؟ چند روز بوده است؟
7-علت خرید شما از فروشگاه فرادون چه بوده است؟
8-آیا خرید از فروشگاه فــــرادون را به دیگران نیز پیشنهاد می دهید؟ آیا از قیمت های سایت و شرایط پرداخت راضی هستید؟
9-در پایان درخواست شما از فرادون چیست؟
خانم: ر.ش
1-چندین بار
2- خوب
3- بلی
4- برنج، روغن، سبزیجات تازه، لوازم التحریر، سس، لواشک
5- عالی
6- بله تقریبا آنلاین
7- وقت خرید از فروشگاه های دیگر ندارم و اقساطی بودن
8- بله اگر مدت اقساط طولانی تر باشد بهتر است
9-اقساط بلند مدت ، لوازم خانگی و مایحتاج ضروری
آقای :م.س
1-حدودا 10بار
2-خوب است
3-بله
4-اقلام مصرفی خوراکی
5-بسیارعالی
6-خوب است تحویل کالا در دو مورد از 10 مورد با تاخیر مواجه شد.
7-به علت کسر از حقوق
8-بله
9-لطفا شرایط خرید از سایت را جهت همکاران تولید آسانتر نمایید ایشان با خرید از سایت مشکل دارند.
خانم:و.ک
1-دوبار
2-فقط ثبت نام اول کمی طولانی بود
3-در سفارش اول خرید سبزی کمی کیفیت پایین بود و تحویل سفارش با تاخیر همراه بود
4-سبزیجات تازه، گوشی همراه
5-بسیارعالی
6-در خرید اول تاخیر یک هفته ای بود و درخرید دوم با توجه به نوع درخواست مدل گوشی مد نظر من که موجود نبود زمانبر شد ولی بعد از تغییر مدل گوشی دو روزه به دستم رسید.
7-حین کار می توان از خدمات آن استفاده کرد (دردسترس بودن) و نحوه پرداخت
8-بله حتما پیشنهاد میدم .
قیمت بعضی از اجناس در فروشگاه های بیرون مناسب تر است اما شرایط پرداخت فرادون بهتر است.
9-درصورت امکان برای برخی اجناس تعداد اقساط طولانی تر شود(سه قسط سنگین است) علی الخصوص برای کالاهای با قیمت بالا
به کوشش: رویا هنرور قیصری/شرکت پویاگستر