مسافرت هميشه يكي از جالبترين و پرخاطره ترين برنامه هاي زندگي ما است كه در آن حالت طبيعي زندگي ما مانند زمان غذا خوردن، خوابيدن و مسايل بهداشت فردي دچار تغییـــرات  مي شود. برای مثال : تغذيه و بهداشت دو مورد اساسي هستند كه اگر به آنها توجه نكنيم ممکن است  خود و خانواده بيمار و كسل  شويم که در این صورت از سفر، خاطرة خوشي نخواهيم داشت.

 

برای اینکه سفر خوبی داشته باشیم به نکات زیر توجه کنید:

*قبل از سفر در مورد مکان و آب و هوای محلی که قصد رفتن به آنجا را دارید تحقیق کنید تا لباس مناسب با خود ببرید.

*فهرستی از جاذبه های دیدنی محل مورد نظر و اموری را که باید انجام دهید تهیه کنید  تا در مدت زمان سفر بیشتر لذت ببرید و کمتر احساس خستگی کنید.

*حتي الامكان در فصول گرما به مناطق گرم سفر نكنيد.

*در مورد مکان اقامت خود ( هتل ، منزل اقوام ، چادر مسافرتی ) تصمیم بگیرید .

*به تغذیه و مواد غذایی که استفاده می کنید توجه کنید .خوردن غذاهای سالم و متنوع، از مواردی است كه لذت سفر را چند برابر می كند .افزایش اشتها در طول سفر سبب می شود تا اشتیاق مسافران برای خوردن مواد غذایی بیشتر شود.برای دوری از مشكلات احتمالی ناشی از خوردن غذاهای گوناگون بهتر است :

*در مورد غذا و تغذیه در سفر برنامه ریزی کنید .

  با برنامه اي شما مي توانيد بعضي از غذاهاي كم انرژی و سبك را بين وعده هايي كه غذا مفصل تر و پر انرژی تر است قرار دهيد. هم چنين اگر فرصت تهيه غذاي شما محــــــدود است مي توانيد غذاهايي را در فهرست برنامه غذايي قرار دهيد كه سريع آماده مي شوند. براي حمل لوازم كم تر مي توانيد غذاهايي كه وسایل و مــواد  كم تري براي تهيه نياز دارندانتخاب و در فهرست خود قرار دهيد.

* در سفر به مناطق محلی و روستاها، از خوردن شیر تازه دوشیده شده از دام، یا بستنی و پنیر محلی و كلا محصولات لبنی تازه خودداری كنید و فکر نکنید که چون غذاهای روستایی، طبیعی اند، پس سالم هم هستند، زیرا ممكن است شما را در معرض خطر ابتلا به بیماریهایی نظیر تب مالت قرار دهد.

* اگر از غذاهاي كنسرو شده استفاده مي كنيد حتما 20 دقيقه قبل از مصرف آنها را بجوشانيد.

* در مورد غذاهای کنسرو شده مراقب باشید که قوطی ها برآمده یا فرورفته نباشند و نشتی یا شکستگی نداشته باشند.

* غذاهاي سفر را تا حدامكان، خودتان تهيه كنيد.

* ظروف و وسايل پخت و پز را درون نايلونهاي تميز و دربسته نگهداري كنيد تا در طول سفر آلوده نشوند.

*در هنگام توقف براي صرف غذا، غذا را به طور كامل حرارت دهيد، زيرا در زمان نگهداري غذا در سفر( فاصله بين خوردن و صرف غذا) ميكروب ها در مواد غذايي رشد مي كنند. پس غذا را در حد داغ شدن حرارت دهيد تا كاملا ميكروب هاي آن از بين بروند .

* خوردن ليموي تازه همراه غذا فراموش نشود. زيرا ليموي تازه مي تواند ميكروب هاي مواد غذايي را از بين ببرد.

*در فصول گرم مواد غذايي بيشتر در معرض فســــاد قرار مي گيرند.

* اگر از مواد غذايي گوشتي و يا موادي كه احتياج به سرماي زياد دارند استفاده مي کنيد حتماً از يخدان استفاده شود.

*از خوردن گوشت و ماهي نيمه پخته پرهيزکنيد، زيرا غذاهايي كه كامل پخته شده اند از غذاهاي نيمه پخته بهتر و سالمتر هستند. مهم ترین نکته برای پیشگیری از مسمومیت غذایی، پختن غذا و خوردن آن در همان روز است.

* هم چنین غذاهایی را كه بیش از سه روز، حتی در یخچال، باقیمانده اند را مصرف نكنید.

* خشكبار حاوي مقدار زيادي كالري و پروتئين و خوردن آنها در سفر مجاز است. البته از خوردن آنها به مقدار زياد خودداري شود.

* در مورد كباب ها هم این تفكر عامه اشتباه است كه می گویند چون گوشت روی شعله مستقیم قرار گرفته، بنابراین قسمت درونی آن پخته است، چرا كه بارها دیده شده كه قسمت رویی (سطح) كباب به حالت سوخته درآمده، اما درون آن همچنان نپخته مانده است.

* هنگام استفاده از غذاهای محلی یا برای یافتن رستوران های معتبر در شهرستان ها، ازافراد بومی راهنمایی بخواهید، زیرا استفاده ازغذاهای محلی، نیاز به شناخت كیفیت آن دارد. به عنوان مثال، اگر به استانهای شمالی كشور سفر می كنید، هنگام خوردن ماهی و... از افراد بومی راهنمایی بخواهید.

* برای ارزیابی سطح بهداشت دررستوران ها  باید به وضعیت دستشویی ها، لباس كارگران ،نظافت میزها، حضور مگس و سایر حشرات، وسایل صرف غذا مانند چنگال، قاشق، لیوان، پارچ آب و غیره توجه كنید.

 اگر در رستوران ها بین راهی لیوان یا ظروف یکبار مصرف دیگر در اختیارتان قرار گرفت پس از مصرف آنها را با فشار دست بشکنید تا امکان استفاده مجددش برای سودجویان وجود نداشته باشد.

* آشاميدن آب فراموش نشود چرا كه شوق سفر گاهي ممكن است شما را از خوردن آب غافل كند. بهتر است بدانيم كه خوردن آب در سفر، حتي اگر تشنه نباشيم از بروز يبوست جلوگيري مي كند. بي تحركي و نشستن به مدت طولاني در ماشين باعث بروز اين عارضه ميشود.

* در مواردی هم كه به سلامت آب مشـــــــــكوك هستید یا می خواهید برای كودكان غذا تهیه كنید، جوشاندن آب به مدت 5 دقیقه یا استفاده از قرص‏های هالوژن(ماده ی ضد عفونی کننده آب) طبق دستورالعمل آن، به سالم سازی آب كمك می كند.

  *خوردن چاي و قند مي تواند آرامبخش و در حفظ روحيه و انرژي مؤثر باشد. البته فراموش نشود كه در خوردن آنها نبايد زياده روي كرد.

* بهترین میوه هایی كه برای مسافرت می ‏توان همراه داشت، میوه هایی مانند موز، سیب و پرتقال هستند كه برای مصرف باید پوست آنها كنده شود.

* بین راه در دستشویی ها از صابون جامد استفاده نکنید و به جای آن از صابون مایع برای شستن دستها استفاده کنید.

  برای سفر همیشه هزینه زیاد لازم نیست اما برنامه ریزی و مدیریت سفر مهم است .

شما می توانید در سفر از چادرهای مسافرتی، کیسه ی خواب استفاده کنید و به طور کلی، همه ی بار و بنه ی سفررا در یک کوله پشتی یا در صندوق عقب یک ماشین شخصی قرار دهید.سفر ارزان راه حلی است که این روزها در میان قشر جوان و کم درآمد دنیا رایج شده است.اما پیش از آنکه سفر با کوله پشتی و خوابیدن در کیسه خواب و چادر را تجربه کنید، به نکات زیر توجه کنید:برای انتخاب یک کوله پشتی مناسب،جنسیت فـــرد( مـرد یا زن ) استفاده کننده، نوع فعالیت، حجم و وزن بار کوله بسیار اهمیت دارد.اما نحوه ی چیدن وسایل داخل کوله؛ سنگین ترین قسمت باید نزدیک ترین محل کوله به کمر باشد و بهتر است وسایل سبک در پایین و وسایل نیمه سنگین هم در بالای کوله قرار گیرد تا حمل و راه رفتن با آن آسانتر باشد. ضمن آنکه باید توجه کرد وسایلی مانند عینک آفتابی، نقشه، بادگیر، تنقلات انرژی زا، کمک های اولیه، قطب نما، چراغ قوه، روکش کوله و ظرف آب دم دست قرار گیرند تا هنگام نیاز به آنها، چیدمان دیگر وسایل بهم نخورد.

منبع:ویکی پدیا

به کوشش:رضا حسینی/ واحد اداری پویا گستر